Koronawirus, szczepionki, społeczeństwo chce się szczepić lub nie, miliony opinii specjalistów od epidemii. To główne tematy ostatnich tygodni. Akcja szczepień na Covid-19 rozpoczęła się ok. tydzień temu i nikt, kto pracuje z najważniejszymi osobami w państwie nie pomyślał jak przeprowadzić, kampanię wizerunkową, żeby było sprawnie i miło. W zamian mamy falę hejtu, no bo przecież w tym kraju inaczej się nie da, co nie?

Słaby PR, brak fajnej kampanii.

Zaszczepiły się osoby z poza grupy 0. Artyści, politycy, dziennikarze i obrywają teraz z każdej strony. Osobiście nie mam z tym żadnego problemu, bo na swoją kolej grzecznie czekam i liczę, że mnie ten chochlik nie dopadnie. Zmierzam do czegoś innego, mianowicie dlaczego nikt z doradców w partii rządzącej nie mógł zaproponować szczepienia osób z poza grupy 0, które będą promowały i zachęcały do szczepienia innych. Myślę, że miałoby to całkiem inny wydźwięk i może choć w części zmieniłoby nastawienie Polaków do szczepień, które obecnie jest mocno podzielone. Jestem bardzo zaskoczony, że wśród rządowych doradców nie ma choć jednego człowieka, który wpadłby na taki pomysł. Fajnie zmontowana akcja spowodowałaby zainteresowanie i przychylność społeczeństwa. Połączyć artystów z lekarzami i osobami pierwszego ryzyka, którzy chcieliby promować szczepienia, nawet im po prostu zapłacić, bo wiele osób wtedy zgodziłoby się na promowanie w zamian za wynagrodzenie, a chyba wszyscy chcemy jak najszybciej wrócić do normalności. Widać jednak, że w Polsce wolimy hejt, bo to zwiększa wszystkim zasięgi. W myśl zasady nie ważne jak piszą, ważne ze piszą. Szkoda, bo takie sytuacja sprawiają, że my jako społeczeństwo jeszcze bardziej się dzielimy. I widać to w każdej nawet najmniejszej sprawie.

Kryzys wizerunkowy.

Polska jest w kryzysie, społecznym i gospodarczym i to widać na każdym kroku. Do tego jeszcze dochodzi kryzys wizerunkowy Państwa. Każde ruchy wizerunkowe wykonywane przez rządzących są robione na chybił trafił. Doprowadza to do coraz większych sporów i hejtów. Mam tylko nadzieję, że uda się uspokoić pandemię i ludzie wrócą do normalności i zapomnimy o tych wszystkich błędach i być może kiedyś ktoś zacznie robić lepszy PR naszego kraju.

Obiecuję! Otrzymasz wartościowe treści!

Szukasz rozwiązań w marketingu?
Zapisz się do newslettera i szukaj rozwiązań w marketingu razem ze mną!

Chcę otrzymywać newsletter – informacje o nowościach, promocjach, produktach lub usługach związanych z blogiem mediabrand.com.pl
Podoba Ci się artykuł? Udostępnij!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *