Chodząc po ulicach widzę coraz większą ilość plakatów i billboardów związanych z kampanią wyborczą. Maszyna przed wyborami ruszyła i komitety będą coraz bardziej widoczne na mieście, w sieci i gdzie tylko się da. Wszystko to przypomina jakąś wyścigówkę do urn, która na każdym zakręcie dodaje gazu. Przygotujcie się, że bardzo możliwe, że przed wyborami będą Wam wyskakiwać nawet z lodówki! Chciałbym jednak poruszyć pewną kwestię, która ostatnimi czasy bardzo mnie jako jeszcze, młodego polaka boli. Marketing jaki stosują komitety w obecnej kampanii wyborczej to szczucie na siebie nawzajem.

Nie chodzi o to na kogo głosujesz

Każdy z nas ma określone preferencje wyborcze i światopoglądowe. Tak samo jak każdy z nas ma prawo do głosowania na kogokolwiek. Jedyną rzeczą na którą mogę Cię namówić to po prostu pójście na wybory. Zobacz w szerszej perspektywie jak dużo jadu jest w polityce i jak to wpływa na Twoje otoczenie. Jeśli jednak możesz coś z tym zmienić, żeby było normalniej to próbuj. Mam takie przemyślenia, że nawet jeśli mamy totalnie odmienne zdania to jesteśmy w stanie się dogadać i znaleźć wspólne rozwiązanie. Takie, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich.

Marketing wyborczy w Polsce

Każda partia, bez wyjątku na swoich profilach, plakatach czy billboardach szczuje na inną partię. Pojawiają się obrzydliwe atakujące spoty. Ciągła walka Tusk vs. Kaczyński i opowiadanie totalnie bezsensownych rzeczy. No, ale w końcu każdy z nich robi to dla naszego dobra. Szkoda tylko, że taktyka jechania po innych sprawia, że Polacy są tak strasznie podzieleni. Wystarczy obejrzeć kilka sond ulicznych w których reporter pokazuje zdjęcia polityków. Jakie są reakcje ludzi. Mimo tego, że w tamtej chwili nie ma to żadnego znaczenia. Nie zmieni to, że któryś z tych ludzi dostanie nagle lepszą emeryturę. Sam się na to łapię, gdy rozmawiam z moim ojcem, który czasem jest innego zdania. Trochę go rozumiem, no bo przecież teraz jako emeryt żyje się mu po prostu dobrze. I nie mam z tym problemu. Jednak wkurza mnie, gdy przeczyta jakieś manipulacyjne hasło w telewizji państwowej i stara mi na siłę wmówić, że to jest prawda. Nie potrafię się z tym pogodzić, że to może tak dzielić Polaków.

To ciągłe gadanie jednych na drugich sprawia, że boimy się gadać o polityce. Często jest tak, gdy gdzieś wśród znajomych wchodzi temat polityki, to nagle ktoś rzuca tekstem „TYLKO NIE O POLITYCE” Ja czasem chciałbym pogadać z kimś, nawet jeśli będzie miał inne zdanie niż ja. Wysłuchać jego zdania, ale chciałbym, żeby on też wysłuchał mojego zdania.

Kampanie wyborcze w Polsce

Politycy nie szukają rozwiązania na pogodzenie Polaków. Szukają jak trafić do swoich odbiorców i zmotywować ich do pójścia na wybory. Ostatnio na kanale Impoderabilia słuchałem rozmowę z Kamilem Dziubka. Przykładowo partia rządząca w Polsce ma dokładnie przeanalizowaną swoją grupę odbiorców. Wiedzą co lubi ich elektorat, co ogląda i jakie ma potrzeby. To wszystko składa się na to, żeby robić taki marketing polityczny, a nie inny. Szkoda tylko, że tracimy na tym bardzo wiele, tracimy szacunek do drugiego człowieka.

Dlatego szanujcie się nawzajem i szanujcie innych, niezależnie od poglądów.
Zróbmy na przekór politykom!

Dzięki za przeczytanie i do zobaczenia,
Bartek

Obiecuję! Otrzymasz wartościowe treści!

Szukasz rozwiązań w marketingu?
Zapisz się do newslettera i szukaj rozwiązań w marketingu razem ze mną!

Chcę otrzymywać newsletter – informacje o nowościach, promocjach, produktach lub usługach związanych z blogiem mediabrand.com.pl
Podoba Ci się artykuł? Udostępnij!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *