Pomysł stworzenia e-sklepu został już dawno przegadany i wiele razy upadł, ale za każdym razem wracał. Wraz z moim przyjacielem chcemy otworzyć sklep internetowy docelowo może będzie więcej niż jeden. Oczywiście wszystko zależy jak będzie to szło. Chciałbym, aby ta strona była czymś w rodzaju może nie pamiętnika, ale coś co będzie powoli klarować w jakim kierunku idzie ten projekt, a chciałbym, żeby osoby, które będą śledzić lub czytać tę stronę to będą mogli uczyć się na moich błędach albo znaleźć coś dla siebie przy otwieraniu swoich własnych e-sklepów. Zapraszam do czytania!

[11.08.2020] Pomysły, rozmowy i testy.

Otwierając e-sklep, nigdy wcześniej nie mając sklepu to ogromne wyzwanie. Moje doświadczenie ze sklepem to mniej więcej wiem, że jest towar w markecie i można tam zapłacić gotówką i kartą. W internetowym można zapłacić szybkim przelewem lub blikiem. I to tyle.
Na samym początku pomysł utworzenia marki pod mobilną myjnię parową mojego przyjaciela Piotrka. Prowadzi on myjnie www.cleanfactory.pl i mamy kilka innych pomysłów na sklep, ale rozsądnym rozwiązaniem byłoby utworzenie sklepu pod marką Cleanfactory. Firma istnieje już na rynku lokalnym w Szczecinie już ponad 2 lata i posiada grono zaufanych klientów. Doszliśmy do wniosku, że troszkę tylko zmodyfikujemy brand i będzie on współdziałał przy myjni parowej. Jeśli chodzi o produkty to będzie tam prawdopodobnie chemia gospodarcza, domowa i przemysłowa. Docelowo dla klientów detalicznych i biznesowych.
Dużo rozmów przed nami, myślimy również o znalezieniu już potencjalnych kontrahentów, którzy będą od nas kupowali regularnie na większe zamówienia, a dzięki temu będziemy mogli prężnie się rozwijać.
Każdy z nas czyta i każdego dnia stara się poszerzyć wiedzę na ten temat, próbujemy wycisnąć jak najwięcej, żeby ten projekt ruszył w dobrym kierunku.
Zaczęliśmy testować, przede wszystkim system, na którym będzie postawiony e-sklep. Oczywiście są płatne platformy, ale one nie pozwalają nam na poprawki lub dodawanie czegoś co byśmy chcieli dodać. Po rozmowie z zaprzyjaźnionym programistą najbliżej jest nam do uruchomienia sklepu na platformie Woocommerce. Mamy też możliwość ewentualnego wsparcia z jego strony. Jest to dla nas bardzo ważne z punktu widzenia dostępności w razie szybkiej pomocy i reagowania.

Spółka czy jednoosobowa działalność?

Kolejnym tematem do przegadania i rozpisania za oraz przeciw to czy warto w takiej sytuacji otworzyć spółkę. Oboje posiadamy swoje firmy i bez problemu możemy na podstawie faktury się rozliczać i ja jako podwykonawca bez problemu mogę tworzyć wszystko dla sklepu Cleanfactory. Oczywiście Spółka z .o.o. to na pewno większy prestiż i szansa na to, że firma będzie rosła w oczach potencjalnych klientów. Oczywiście jeszcze jest temat księgowości, ale to myślę do ustalenia po spotkaniu z księgowym. Temat na ten moment wisi i zostanie podjęta decyzja pewnie w późniejszym czasie.

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *