Uwaga! Zanim przeczytasz artykuł,
Trade marketing online, czyli efektywna promocja ubrań na Vinted.
Jest już dostępny raport SPRZEDAŻ ONLINE ODZIEŻY UŻYWANEJ RAPORT 2024! Serdecznie zapraszam do pobrania darmowego raportu na temat konsumentów oraz sprzedawców na platformach sprzedażowych typu Vinted.

Odkryj tajemnice skutecznej sprzedaży na Vinted

Czy można stosować działania trade marketingowe na takiej platformie jak Vinted? Zgłębiając wiedzę, odkryłem, że jak najbardziej można. Trade marketing online, e-trade marketing lub digital trade marketing. Te pojęcia zostały stworzone na potrzeby przekształcenia tradycyjnej formy trade marketingu i przeniesienia tych działań do sieci. Warto wykorzystać możliwości trade marketingu i je sprawdzić lub przetestować je w sprzedaży w takich serwisach jak Vinted, OLX lub Allegro. Skupię się dziś na platformie do sprzedaży ubrań. Zachęcam także do odwiedzenia Centrum Ankietowego Mediabrand gdzie przeprowadzam ankietę na temat sprzedaży i zakupów w serwisie Vinted. Raport z badania będzie można pobrać za darmo. Warto sprawdzać i wspierać Centrum Ankietowe Mediabrand. Raporty możesz dowolnie wykorzystać w swoich materiałach.

Jeśli regularnie sprzedajesz na Vinted, to spróbuj wykorzystać szereg strategii trade marketingowych. Działania mogą skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów na Twoim profilu.
Poniżej przedstawiam kilka elementów skutecznej strategii trade marketingu na Vinted, które mogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

Personalizacja produktowa

Personalizuj ofertę, dostosowując się do różnorodności stylów i preferencji cenowych. Każdy z odwiedzających Twój profil jest inny. Tak samo jak w sklepie spożywczym. Jeden przychodzi po masło, a drugi po czekoladę. Dlatego personalizowanie swoich ofert jest ważne. Pomyśl, jak dobrze zaadresować produkty. Możesz także tworzyć zestawy produktów, które pasują do określonych stylizacji. Oczywiście, jeśli Twoja taktyka sprzedaży na Vinted opiera się na sprzedaży określonych produktów i trafiają w nisze to ok. Pamiętaj, że wtedy trafiasz tylko do określonej grupy ludzi, która jest zainteresowana takim produktem. Przykładowo są profile, które sprzedają retro koszulki piłkarskie. Oryginalne koszulki mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Jednak jest to ciężka nisza, ponieważ musisz mieć bardzo dobry asortyment, który skusi klientów. Jeśli jednak posiadasz produkty z różnych kategorii, może to sprawić, że większe grono odbiorców będzie zainteresowane Twoimi produktami. I tutaj masz większe pole do popisu!

Daj rabat i stwórz zestaw na Vinted

Wykorzystaj możliwość tworzenia zestawów na Vinted i sprzedawaj taniej, jeśli ktoś kupi więcej niż jeden produkt. Jest to bardzo ciekawa strategia trade marketingowa, która pozwala sprzedać szybciej i więcej. Pewnie nie raz widziałaś/eś w sklepach tego typu oferty. Vinted też posiada taką opcję. Pomyśl o tym, ustaw rabat i sprzedawaj więcej.

Kreatywne opakowanie produktów

Pisałem o doskonałych zdjęciach ubrań. Takie zdjęcia pomogą w zwiększeniu sprzedaży.
Jednak kolejnym bardzo ważnym elementem, już po sprzedaniu produktu, jest jego opakowanie. Zapakuj produkt w ciekawe opakowanie, nie wysyłaj ubrań w siatce z supermarketu. Ozdobne pudełka czy personalizowane notatki dla kupujących mogą zwiększyć wartość doświadczenia zakupowego. Korzystasz z ciekawych perfum? Zapach to bardzo dobre działanie na zmysł, który warto wykorzystać przy pakowaniu paczki. Od razu sprawia wrażenie, że jest to produkt premium. Tego typu zabiegi wykorzystują takie marki jak Douglas czy Sephora.

Dodaj gratisy! Jeśli masz coś drobnego, co możesz dorzucić do paczki. To zrób to! Każdy z nas lubi dostać coś za darmo. Pamiętaj, żeby napisać o tym w opisie. Szansa na zwiększenie sprzedaży gwarantowana!

Potraktuj swój profil jak sklep

Dbaj o profesjonalizm i spójność w prezentacji produktów na swoim profilu. Myślisz o sprzedaży na Vinted w szerszej perspektywie niż czyszczenie szafy?
Stwórz nazwę marki, logo oraz wykorzystaj miejsca na opis, zarówno produktu jak i profilu.
To może zwiększyć wiarygodność Twojej marki na Vinted.
Regularnie aktualizuj swój profil, dodając nowe produkty i informacje o promocjach.
Obecnie każdy z nas posiada telefon, który robi całkiem dobre jakościowo zdjęcia.
Stwórz profesjonalną sesję swoich ubrań. Zaaranżuj pomieszczenie i pobaw się w prawdziwego fotografa! Nie potrzebujesz wydawać pieniędzy, wystarczy trochę Twojej kreatywności i czasu!

Wykorzystaj social media

Promuj swoje ubrania na innych platformach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook. Udostępniaj zdjęcia produktów, recenzje klientów i informacje o rabatach na zestawy.
Na Facebooku istnieje bardzo dużo grup związanych ze sprzedażą na Vinted. Idź tam i udostępnij swój profil. Pamiętaj, żeby się wyróżnić. Konkurencja na takich grupach jest dość duża. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zwiększyć sprzedaż właśnie przez ten kanał dystrybucji.
Jeśli jesteś odważną osobą, to zacznij robić live sprzedażowy. To może być bardzo dobra okazja do sprzedaży. Tutaj jednak trzeba być pewnym siebie. Zainwestować trochę czasu w prowadzenie takich relacji. Zapisywać osoby, które będą chciały kupić produkty. Jest tutaj sporo dodatkowej pracy. Może to jednak przynieść wiele korzyści. Szczególnie jeśli z natury masz talent to sprzedawania takich rzeczy właśnie w taki sposób. Czasami podczas godzinnego live’a można sprzedać ubrania na kilkaset złotych, to całkiem dobry obrót jak na godzinę pracy!

Współpraca z influencerami

Jeśli masz kogoś znajomego, kto mógłby promować Twój profil na Vinted. Spróbuj wykorzystać ten potencjał! Poproś lub porozmawiaj z danym influencerem, być może zaoferuj coś w zamian. Będzie to okazja do zwiększenia zasięgów. Jeśli jednak zastanawiasz się np. nad płatną promocją w Vinted lub stworzeniem płatnej kampanii na Facebooku, lub Instagramie, to pomyśl też o influencerach. Nawet takich mniejszych. Influencerzy mają bardzo oddaną grupę ludzi, którzy bardzo sobie ufają. Masz budżet na takie działania? To pomyśl o wykorzystaniu i zwiększaniu szans na dotarcie do nowych odbiorców.

Trade marketing online na Vinted. Podsumowanie

Oczywiście tych możliwości, które daje nam trade marketing, jest dużo więcej. Potrzeba jednak dokładnie przemyśleć czy wszystkie działania mają sens. Warto dokładnie sprawdzać i testować różne warianty. Stosując te strategie, sprzedawcy na Vinted mogą nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale także budować silną markę i lojalność klientów. Kto wie, może z czasem sprzedaż na Vinted urośnie tak mocno, że będzie trzeba uruchomić sklep internetowy. Oby tak było! Warto śledzić trendy w modzie, być kreatywnym i angażować się w interakcje z klientami, aby skutecznie wykorzystać potencjał trade marketingu na tej platformie.
Życzę Wam ogromnej sprzedaży i jeszcze większych zysków!

Dzięki za przeczytanie i do zobaczenia,
Bartek

Obiecuję! Otrzymasz wartościowe treści!

Szukasz rozwiązań w marketingu?
Zapisz się do newslettera i szukaj rozwiązań w marketingu razem ze mną!

Chcę otrzymywać newsletter – informacje o nowościach, promocjach, produktach lub usługach związanych z blogiem mediabrand.com.pl
Podoba Ci się artykuł? Udostępnij!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *